KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 14477450

nr 1447 7450

James Coignard

(1925-2008), Frankrike

Carborundumetsning, Signerad, numrerad 17/60, bladets mått: 56x45, yttermått inklusive ram: 67x55 cm

James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 7 februari 2022
kl 21:01:32

James Coignard

Läs mer om James Coignard